Należy do obszaru

Skuteczna Facylitacja Spotkań

Naucz się, jak osiągać pożądane rezultaty podczas spotkania, dzięki pracy z zaangażowanymi uczestnikami.

Warsztat dla wszystkich, którzy prowadzą spotkania
najbliższe szkolenia - Leaders Island

Najbliższe szkolenia

Wykorzystaj narzędzia facylitatora i prowadź ciekawe, skuteczne spotkania.
26-27 września 2024 / Kraków (2 dni szkolenia, w sali)
2930 PLN + 23% VAT

Szukasz programu dla grupy liderów w Twojej firmie?

Jeśli chcesz poznać ofertę na to szkolenie w formie dostosowanej do Twoich potrzeb, to zapraszamy do kontaktu na adres: biuro@leadersisland.com

Spis treści

Spis Treści

Opis szkolenia Skuteczna facylitacja spotkań

Spotkania to nieodłączny element pracy z grupą. Dobrze przygotowane, przeprowadzone i zakończone spotkanie umożliwia przekazanie informacji, podjęcie decyzji i wykonanie pracy. Skuteczne spotkanie angażuje i wspiera uczestników, napełnia ich energią i satysfakcją z osiągnięcia rezultatów.

Czy zawsze tak jest?

Często słyszy się, że spotkania to „zło konieczne” dzisiejszych organizacji, strata czasu i energii, które powinno się przeznaczyć na „prawdziwą” pracę. Zawsze za długie, przeważnie nie wnoszące wartości. Na pewno uczestnictwo w takich spotkaniach jest również Twoim doświadczeniem.

Spotkania, w których nie chcemy brać udziału

Pierwszym z powodów, dla których nie chcemy brać udziału w niektórych spotkaniach jest fakt, że są one…nudne. Powolne, nieangażujące, suche w treści, z jednokierunkową komunikacją prowadzącego. Brakuje w nich napięcia, dobrego scenariusza i elementu konfliktu, który jest kluczowy, aby angażować ludzi.

Nieefektywne spotkania

Po drugie, spotkania są nieefektywne, to znaczy nie przynoszą wartości ludziom, którzy je organizują i biorą w nich udział. Takie spotkania są nieprzygotowane, ich struktura nieprzemyślana, dobór tematów przypadkowy a ćwiczenia nie wspierają pracy grupowej lub w ogóle ich nie ma. Skutek jest taki, że uczestnicy nie tworzą rezultatów, bo nie wiedzą, jaka jest ich rola w spotkaniu, co powinni w jego trakcie robić i w jaki sposób.

Dobry facylitator szuka sposobów na odkrycie konstruktywnego konfliktu, różnicy zdań i wymiany argumentów, która utrzyma zaangażowanie grupy i umożliwi osiągnięcie satysfakcjonujących, bogatych w treści rezultatów. Poświęca czas – dużo czasu – na przygotowanie spotkania, dobierając różne techniki, ćwiczenia, narzędzia i przebieg spotkania do rodzajów omawianych zagadnień.

Podczas warsztatu skupimy się głównie na praktyce – nauczysz się skutecznych technik facylitacji i przećwiczysz je pod okiem doświadczonego mentora.

Motorola
Mitsubishi logo
Lufthansa logo
Miquido logo
Hitachi logo
Brainly logo
GE Healthcare logo
Ocado Technology logo

Program szkolenia - zakres merytoryczny

Efektywne i skuteczne spotkania to takie, które angażują uczestników i prowadzą do osiągnięcia zamierzonych celów.

Forma szkolenia

W Leaders Island dużą wagę przykładamy do praktyki, dlatego podczas warsztatu weźmiesz udział w serii ćwiczeń wykorzystujących symulacje wysokiej wierności. Sam/-a doświadczysz tego, jak poznawane narzędzia i techniki wpływają na przebieg i rezultat spotkań. Będziesz mógł liczyć na rzetelny feedback mentora prowadzącego, który będzie Cię wspierał otaczając aktywną opieką Twoje aktywności i dostarczając wiedzę oraz przykłady z własnej praktyki Facylitatora.

Efektywne spotkania

Podczas warsztatu przećwiczymy prowadzenie efektywnych spotkań, czyli takich podczas których:
- osiągasz cel i rezultat spotkania;
- stosujesz metody pracy grupowej, które doprowadzają do celu;
- wspierasz procesy zachodzące między uczestnikami tak, aby pomogły w pracy podczas spotkania, a po jego zakończeniu pozostawiły uczestników w poczuciu dobrze wykonanego zadania;
- uczestnicy mają jasność co do akcji wymaganych od nich po spotkaniu.

Weź udział w dwudniowej wyprawie

Jeśli chcesz, aby Twoje spotkania były efektywne, to zapraszamy Cię do dołączenia na warsztat i wzięcia udziału w dwudniowej wyprawie poprzez wzgórza i doliny ciekawej, skutecznej facylitacji. Podczas tej przygody zostaniesz przewodnikiem grupy: przygotujesz i poprowadzisz spotkania dbając o to, aby współuczestnicy tej eskapady byli zaangażowani i abyście wspólnie osiągnęli zaplanowane uprzednio rezultaty. Będziesz też dbał o bezpieczeństwo Twoich towarzyszy odpowiednio reagując na trudne – i nieoczekiwane – sytuacje, które mogą się pojawić. Jako uczestnik szeregu spotkań będziesz mógł również je ocenić i przekazać informację zwrotną swojemu przewodnikowi, która pozwoli mu ocenić jakość jego facylitacji.

Scenariusze trudnych spotkań

Podczas warsztatu będziesz miał/-a okazję zdobyć doświadczenie w następujących rodzajach spotkań:
- rozwiązywanie problemów;
- spotkanie statusowe – przegląd postępu prac
- eskalacja;
- zarządzanie sytuacją nagłą;
- spotkanie informacyjne „Town Hall”;
- planowanie działań;
- podjęcie decyzji.

Co wyniesiesz z warsztatu facylitacja spotkań?

Po tym warsztacie w Leaders Island spotkania, które będziesz prowadzić, będą ciekawe i efektywne, ponieważ: 

Dodatkowo, po szkoleniu będziesz w stanie „odzyskać” w każdym tygodniu Twej pracy kilka godzin, ponieważ nauczysz się, jak rozpoznać nieprzygotowane spotkanie, w którym nie warto brać udziału – i w związku z tym odrzucisz kilka zaproszeń. 

Poznaj opinie o Szkoleniu Skuteczna facylitacja spotkań

Naucz się, jak osiągnąć pożądane rezultaty w Twoim spotkaniu dzięki pracy z zaangażowanymi uczestnikami

Poznaj rekomendacje dziesiątek zadowolonych specjalistów.

Poznaj mentora tego szkolenia

Marek Cienkiewicz
Marek Cienkiewicz

Jestem pasjonatem organizacji ciekawych spotkań. Ciekawych, czyli angażujących uczestników; takich, gdzie cele zostają osiągnięte, a każdy wie dlaczego uczestniczy w spotkaniu. Uważam, że czas jest krytycznie ważnym zasobem i nie można pozwolić sobie na jego rozrzutność poprzez uczestnictwo w nieefektywnych spotkaniach. W mojej praktyce zawodowej osiągnąłem mistrzostwo w odrzucaniu zaproszeń na spotkania, które nie są mi potrzebne. 

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej

Zapisz się na szkolenie “Skuteczna facylitacja spotkań”

Jesteś o krok od rozwoju!  Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na szkolenie: „Skuteczna facylitacja spotkań”.
2930 PLN +23% VAT

FAQ

Najbliższy termin znajdziesz powyżej. Jeśli chcesz poznać kolejne napisz do nas na adres: biuro@leadersisland.com
Wszystkie informacje znajdziesz w naszym regulaminie szkoleń pod tym adresem.
W razie dodatkowych pytań napisz do nas na adres: biuro@leadersisland.com

Warsztat odbywa się stacjonarnie w Krakowie (ul. Podole 60) i trwa w przedziale 9:00 – 16:30 / 17.00 (z 1h przerwą na lunch). 

Warsztat ONLINE nie różni się niczym pod względem merytorycznym, ani pod względem dostarczanej wartości, w porównaniu ze szkoleniem w sali. Wszystkie elementy, które wpływaja na interaktywność warsztatu, zaangażowanie Uczestników oraz formę laboratoryjną tego doświadczenia zostały zachowane. Po warsztatach online zbieramy niezwykle entuzjastyczny feedback w naszych ankietach. 

Leaders Island szkolenia
Leaders Island szkolenia

Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas przez formularz lub bezpośrednio na adres: biuro@leadersisland.com
Możesz również zadzwonić na numer: tel: +48 669 530 113

Scroll to Top