Kontrakty

Twój zespół gra z Tobą wspólnie w grę, w której są zawodnicy, zasady, role, funkcje, cel, czy punktacja za osiągnięcia. W związku z tym, Ty jako liderka/lider jesteś osobą, która powinna nakreślić zespołowi, czy gracie w piłkę nożną, siatkówkę, czy koszykówkę, jakie kto pełni role, czy lub za co dostaje się punkty.
W jaką grę gracie? Czy znacie zasady? Jak efektywny jest Twój zespół?

Narzędzia z zakresu:
Kontrakty

Zespół

Model GRIP

GRIP to metodologia, która (poprzez ćwiczenie z oceną punktową) pozwoli Ci ocenić efektywność Twojego zespołu i przeanalizować, co działa u Was dobrze, a co można zmienić na lepsze. Jak efektywny jest Twój zespół? Jak tę efektywność “podkręcić”?

Czytaj więcej
Zespół

Expose

Expose to specyficzny kontrakt zespołowy przedstawiany poprzez przemówienie do zespołów w sytuacji zmiany kontekstu np.: zmiany składu zespołu, celu, Twojego dołączenia do zespołu, zmiany roli. W jaką “grę” grają Twój zespół i Ty? Czy na pewno macie porozumienie co jest ważne i kto jest kim?

Czytaj więcej
Zespół

Kontrakty zespołowe

To – ustalone z zespołem – założenia, które definiują jak pracuje zespół, co sobą reprezentują jego członkowie i na jakich zasadach współpracujecie. Efektywne zespoły mają 3-5 punktów w kontrakcie, które są niezależne od okoliczności. Czy masz taki kontrakt z zespołem? Jakie umowy chciał/abyś zawrzeć?

Czytaj więcej
Scroll to Top