FACYLITACJA- ETAPY I SPOSOBY ROZWIĄZYWANIA KONFLIKTÓW. Błażej Pasiut Leaders Island Podcast 29

Home > Leaders Island Podcast > FACYLITACJA- ETAPY I SPOSOBY ROZWIĄZYWANIA KONFLIKTÓW. Błażej Pasiut Leaders Island Podcast 29

Facylitacja- etapy i sposoby rozwiązywania konfliktów.

Odcinek 29 „ Facylitacja- etapy i sposoby rozwiązywania konfliktów.” podcastu Z Warsztatu Lidera jest kontynuacją cyklu tematycznego stworzonego z myślą o menedżerach i liderach, „ Rozwiązywanie konfliktów w organizacji.”.

Gościem odcinka jest Błażej Pasiut– negocjator sądowy, który już po raz czwarty dzieli się wiedzą i praktycznymi wskazówkami z zakresu rozwiązywania konfliktów.

Rozmowę na temat nieporozumień powinniśmy zacząć od pytania; „Czego możemy spodziewać się wchodząc w interakcje międzyludzkie?”.

Współpracując z innymi, często zauważamy różnice zdań, odmienność charakterów i poglądów. Tego typu rozbieżności prowadzą do nieporozumień, które łatwo przeradzają się w spory. Należy zauważyć, że zachowanie człowieka w sytuacji konfliktu ulega bardzo dynamicznym zmianom, które mogą być zarówno korzystne dla rozwiązania konfliktu, jak również mogą prowadzić do jego eskalacji.

Wpływ na rozwiązanie dysonansu ma m.in. postawa osób zaangażowanych w konflikt. Szukanie rozwiązań powinno być owocem współpracy stron bezpośrednio zaangażowanych w nieporozumienie oraz często osób trzecich, takich jak lider, menedżer czy współpracownicy.

Źle rozwiązany konflikt przybiera formę zamkniętego cyklu i może trwać latami. Ważnym jest, aby niezgodności rozwiązywać już na samym początku, zaraz po ich pojawieniu. Nie ma uniwersalnego rozwiązania dla każdego konfliktu, istnieje jednak jedyny sposób na to, aby dojść do porozumienia- rozmowa.
Błażej opowiada o tym, jak rozpoznać poszczególne etapy konfliktu, w jaki sposób dobrać do nich odpowiednią taktykę i jak prowadzić rozmowy z osobami zaangażowanymi w konflikt.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

  • Na co zwrócić uwagę podczas konfliktu?
  • Jakie procesy myślowe zachodzą w naszej głowie podczas sporu?
  • Jakie zachowania wskazują na rosnący konflikt?
  • Jak rozpoznać fazy konfliktu?
  • Jakie działania podjąć w celu rozwiązania konfliktu?
  • Co dzieje się z konfliktem, który zostaje pomijany i nierozwiązywany?

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Twórz podcast „Z warsztatu menedżera” razem z nami!

Pragniemy zaprosić Cię do społeczności „Z Warsztatu Menedżera”. Aby dołączyć wystarczy wysłać maila na adres: zwm(at)leadersisland.com .

Możesz też zrobić to za pośrednictwem naszego formularza.

Dołączając do społeczności ZWM zyskujesz:

  • Dostęp do unikalnych materiałów wideo.
  • Z wyprzedzeniem dowiesz się kto będzie naszym kolejnym gościem.
  • Jako członek społeczności ZWM masz również wpływ na poruszaną przez nas tematykę podcastów.

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Podobne artykuły

Rozwiązywanie konfliktów
Ostatnio dodane odcinki podcastu
 

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X