Motywacja wewnętrzna, czyli co nas napędza

Home > Szkolenia > Szkolenia menedżerskie i liderskie > Motywacja wewnętrzna, czyli co nas napędza

Motywacja wewnętrzna,
czyli co nas napędza

Naukowy pomiar potrzeb jako klucz do zrozumienia zachowań człowieka.

Celem szkolenia jest zrozumienie źródeł motywacji wewnętrznej a następnie wykorzystanie tej siły do wzmocnienia skuteczności swojego zespołu.

Prosimy o kontakt na adres: biuro@leadersisland.com / Kraków (w SALI)
2664 PLN + 23% VAT

Zapisz się
SPIS TREŚCI

Opis warsztatu dla liderów/liderek prowadzących zespół

Motywacja to siła napędowa tego co robimy. Dla nas w [Li] lider to osoba, która prowadzi swój zespół do wygranych (Leading a Winning Team). Bez względu jak brzmi definicja „wygranej” w Twoim przypadku, aby być skutecznym liderem warto poznać, zrozumieć i zaadaptować mechanizm motywacji wewnętrznej.

Sięgnij do źródła motywacji wewnętrznej – swojej oraz Twoich współpracowników. Poczucie spełnienia i satysfakcji członków zespołu jest ogromną siłą napędową dla zespołu oraz fundamentem zaangażowania. Taki zespół skutecznie dąży do wygranej, jest bardziej odporny na trudności, charakteryzuje się dużo mniejszą rotacją i nie potrzebuje motywatorów finansowych.

Jesteśmy praktykami, nasze doświadczenie łączymy z rzetelnym naukowym podejściem. Szanujemy różnorodność każdego z nas i złożoność świata, dlatego zamiast uproszczonych paradygmatów na tematy motywacji: 1.0, 2.0, 3.0, czy prostych rekomendacji w stylu: „motywacja to: autonomia, mistrzostwo i cel”, zapraszam Cię w podróż, której celem jest nowa wiedza o sobie, którą jako lider będziesz w stanie przełożyć na zespół, aktywując motywację wewnętrzną wśród pracowników.

POSŁUCHAJ PODCASTU O MOTYWACJI WEWNĘTRZNEJ

Poznajmy się…
Józef Kącki.

Poznaj Józefa Kąckiego!

Poznajmy się…
Mariusz Dobrzycki.

Jestem certyfikowanym RMP Masterem – wykorzystuję tę metodykę w pracy z osobami w środowisku biznesowym. Pracuję z menedżerami w obszarze rozwoju kompetencji przywódczych i społecznych od 20 lat. W tym czasie zrealizowałem ponad 2000 dni szkoleniowych/warsztatowych i przeprowadziłem ponad 1000 sesji coachingowych, także na poziomie executive. Projektuję i realizuję procesy rozwojowe menedżerów w oparciu o certyfikowane narzędzia, m.in. Reiss Motivation…

Mariusz Dobrzycki
Poznaj Mariusza Dobrzyckiego!

Poznajmy się…
Paulina Gucka.

Sedno, praktyka, małe kroki to są słowa, które opisują moje podejście do rozwoju – siebie jako jednostki i zespołów. Zaczynałam w outsourcingu contact center, gdzie każda minuta na linii z klientem była wartością, bo na tym się tam zarabia. Do dziś w pracy facylitatora i coacha ważne jest dla mnie, aby osiągnąć z osobą lub zespołem maksimum korzyści w minimalnym czasie, bo … klient czeka. Umysł ludzki ma szalenie duże możliwości. Uwielbiam pracować z ograniczeniami…

Paulina Gucka
Poznaj Paulinę Gucką!

Zaufali nam:

Forma warsztatu czyli co Cię czeka?

Zapraszamy Cię w podróż, której celem jest poznanie i zrozumienie źródeł motywacji wewnętrznej a następnie wykorzystanie tej siły do wzmocnienia skuteczności swojego zespołu i poczucia spełnienia każdego z jego członków.

1. Badanie Indywidualnego Profilu Motywacji Wewnętrznej RMP

Zaczniemy od naukowego pomiaru Twojej wewnętrznej motywacji. Na tym etapie wykorzystamy koncepcję opracowaną na bazie szeroko zakrojonych badań empirycznych przez zespół profesora Stevena Reissa z Ohio State University. Dzięki niej poznasz swoje indywidualne natężenie 16 podstawowych motywatorów, które cechują każdego człowieka. Reiss Motivation Profile® to badanie, które spełnia wszystkie 5 kryteriów naukowych odnoszących się do badań psychometrycznych: trafności, rzetelności, standaryzacji, obiektywności i znormalizowania.

Pracujemy w oparciu o tę metodę pomiaru motywacji, ponieważ jest ona mało wrażliwa na efekt „dostosowania społecznego”, czyli chęć wpływania na wyniki poprzez udzielanie pożądanych odpowiedzi. Wpływ tego efektu zmierzony za pomocą skali MCSDS (ang. Marlowe-Crowne Social Desirability Scale) wynosi poniżej 3% – jest zatem niewielki.

2.Indywidualna sesja mentoringowa z doświadczonym RMP Masterem (online)

W kolejnym kroku podczas indywidualnej sesji mentoringowej z doświadczonym liderem omówisz otrzymane wyniki. Celem tej konsultacji jest określenie znaczących źródeł Twojej motywacji wewnętrznej i tego jak przekładają się one na Twoje zachowania.

3.Jednodniowy warsztat w grupie liderów, prowadzony przez doświadczonego RMP Mastera

Trzeci etap to spotkanie warsztatowe w grupie liderów, którzy podobnie jak Ty mają za sobą poprzednie dwa etapy. Z większą świadomością na temat własnej motywacji spotkacie się w grupie roboczej, aby wraz z mentorem prowadzącym zastanowić się jak przełożyć zdobytą wiedzą i samoświadomość na zespół, z którym pracujesz.

Odnosząc się do naszego paradygmatu skutecznego lidera Leading a Winning Team zrewidujemy błędne poglądy na temat motywacji i skupimy się na rzetelnie zweryfikowanych naukowo mechanizmach, które możesz zastosować w swojej strefie wpływu jako lider zespołu.

Połączymy motywację z zaangażowaniem zarówno na poziomie indywidualnym – każdego członka zespołu oraz dynamiki grupowej patrząc na zespół jak na grupę osób, która jest przecież „czymś” więcej , niż sumą jednostek.

Skupimy się także na indywidualnej strategii wzmacniania motywacji każdego współpracownika, abyś dzięki wypracowanym w trakcie warsztatu taktykom, był w stanie wykorzystać różnorodność ludzi, z którymi pracujesz jako lider.

16 potrzeb, które charakteryzują każdego z nas, ale to ich indywidualne natężenie decyduje o naszej motywacji

Z czym wrócisz po warsztacie?

Poznasz psychologiczne mechanizmy motywacji wewnętrznej i zweryfikujesz tę wiedzę na własnym przykładzie. Określisz bowiem własne motywatory i demotywatory, a to pomoże Ci zrozumieć, dlaczego motywacja wewnętrzna ma tak istotny wpływ na zachowanie.

Reiss Motivation Profile® to czytelne przedstawienie Twojej indywidualności, bez kategoryzowania, oceniania i stereotypowego szufladkowania.

Zrozumiesz nie tylko to co Cię motywuje, ale także to, w jakim stopniu każdy z 16 uniwersalnych ludzkich motywatorów oddziałuje na Ciebie: pomarańczowy obszar na Twoim profilu to potrzeby neutralne, granatowe to duże potrzeby, a błękitne to małe potrzeby. Czym bliżej są one granicy skali po prawej lub lewej stronie, tym mocniej wpływają na Twoje zachowania. Zaspokojenie tych potrzeb ma kluczowy wpływ na Twoje poczucie spełnienia i satysfakcji.

Jako lider/liderka prowadzisz zespół do określonego celu, aby wygrać; oddziałujesz na swoich współpracowników, wpływasz na Wasze otoczenie. Dzięki temu warsztatowi zrozumiesz, w jaki sposób możesz zapewnić głęboką i silną motywację wewnętrzną wśród współpracowników – to diametralnie zmieni jakość pracy w zespole, a w konsekwencji cele jakie możecie osiągać, styl w jakim to robicie i emocje jakie towarzyszą Wam w trakcie pracy.

Nauczymy Cię wykorzystywać potencjał motywacji wewnętrznej.

Sprawdzisz w jaki sposób motywacja wewnętrzna przekłada się na zachowania.

Odkryjesz własne motywatory i ich indywidualne natężenie.

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeżeli:

  • Motywacja „owocowymi wtorkami” jest dla Ciebie niewystarczająca.
  • Doceniasz różnorodność i chcesz z niej skorzystać jako alternatywy do wielkich uproszczeń w stylu „każdego motywuje rozwój…”
  • Chcesz osiągnąć silną motywację w zespole czynnikami pozafinansowymi.
  • Zależy Ci, aby pracować w zespole, w którym każda osoba odczuwa satysfakcję z pracy oraz bycia częścią grupy, której przewodzisz.
  • Chcesz sięgnąć z zespołem po ambitne cele, czyli po owoce także na wyższych gałęziach.
  • Chcesz zmniejszyć rotację w zespole.

Zapisz się na szkolenie

Jesteś tylko o krok od rozwoju! Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na warsztat
„Motywacja wewnętrzna, czyli co nas napędza. Naukowy pomiar potrzeb jako klucz do zrozumienia zachowań człowieka”.

Termin i miejsce:
Prosimy o kontakt na adres: biuro@leadersisland.com / Kraków

Cena:  
2664 PLN netto + 23% VAT

Cena zawiera:

badanie psychometryczne Reiss Motivation Profile® (wartość 1000 zł)

szczegółowy raport z wykonanego badania w postaci elektronicznej,

godzinną sesję on-line z certyfikowanym RMP Masterem na temat uzyskanego profilu,

udział w warsztacie.

Szkolenie Motywacja Wewnętrzna – opinie

Grzegorz Niczyporuk Engineering Manager

Miałem okazję ostatnio być uczestnikiem warsztatów Motywacja Miliard.0, które prowadził Mariusz Dobrzycki. Muszę przyznać, że prawdopodobnie były to najlepsze warsztaty, w których brałem udział podczas mojej 12 letniej kariery zawodowej. Mariusz stworzył fantastyczne warunki do dyskusji i wymiany doświadczeń, jednocześnie trzymając nas w ryzach tematycznych. Sam temat to must have dla wszystkich, którzy chcą świadomie zarządzać nie tylko swoim zespołem, ale też i samym sobą. Polecam każdemu. Świetna sprawa!

Grzegorz Niczyporuk

Engineering Manager

Maciej Stawiszyński Software Engineering Leader

Już od wielu lat będąc menedżerem, zajmuję się samorozwojem i mam świadomość własnej motywacji. Wynik profilu RMP nie był dla mnie dużym zaskoczeniem, ale w doskonały sposób ukazał, podsumował i wytłumaczył to, czego domyślałem się o sobie, ale wcześniej nie wiedziałem z czego dokładnie wynika. Teraz już to wiem! Usystematyzowanie teorii motywacji wokół 16 potrzeb RMP dało mi spokój i pewność, że pracuję nad właściwymi obszarami mojego rozwoju. Jestem bardzo zadowolony z analizy RMP, ponieważ przyczyniła się do lepszego zrozumienia i świadomości, z czego wynika moje zachowanie w konkretnych sytuacjach i odczucia względem osób, czy rzeczy.

Maciej Stawiszyński

Software Engineering Leader

Maciej Pietras Team Lead/Product Owner

Po wysłuchaniu kilku podcastów Józefa na temat RMP z oczekiwaniem czekałem na możliwość wykonania swojego profilu. Zdecydowanie warto poznać swój profil. Część wyników potwierdziła moje dotychczasowe obserwacje, ale część była dla mnie zaskoczeniem. Warto podzielić się swoim profilem ze współpracownikami, aby także rozumieli co nas motywuje, co nami kieruje przy podejmowaniu decyzji, co powoduje takie, a nie inne zachowania. Zdecydowanie polecam RMP dla każdego kto chciałby lepiej zrozumieć siebie.

FAQ

Jak wygląda badanie Reiss Motivation Profile®?

Profil Motywacyjny RMP to kwestionariusz online składający się ze 128 stwierdzeń. Jego wypełnienie trwa to około 25 minut, następnie w oparciu o Twoje wybory generowany jest raport, który omawiany jest w trakcie sesji indywidualnej.

Kto może omawiać mój raport?

Raport jest omawiamy w trakcie sesji indywidualnej. Może to robić wyłącznie certyfikowany RMP Master, czyli osoba mająca doświadczenie w pracy z teorią prof. Stevena Reissa

Kto pozna moje wyniki?

Raport określający Twoje indywidualne natężenie motywatorów wewnętrznych będzie dostępny wyłącznie dla Ciebie i RMP Mastera w trakcie indywidualnej sesji. W trakcie warsztatu pracując w grupie z innymi liderami nie musisz odwoływać się szczegółowo do własnej charakterystyki.

Czy Reiss Motivation Profile pokaże mi czy nadaję się do roli lidera?

Wyniki badania nie są w żaden sposób oceniające i różnicujące. Żaden profil z ponad 6 000 000 możliwości nie jest wskazaniem do pełnienia określonej roili w tym lidera.

Masz pytanie? Napisz do nas

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X