Należy do obszaru

Wprowadzenie do mindfulness

Introducing Mindfulness.
Warsztat, podczas którego nauczysz się, jak rozwijać uważność i świadomie reagować na wyzwania oraz podejmować zrównoważone decyzje w życiu zawodowym i prywatnym.
Wprowadzenie do mindfulness
najbliższe szkolenia - Leaders Island

Najbliższe szkolenia

Wykorzystaj potencjał uważności oraz dystansu do chaosu własnego umysłu, aby osiągnąć spokój i działać skuteczniej.
Prosimy o kontakt: biuro@leadersisland.com / ONLINE
910 PLN + 23% VAT

Szukasz programu dla grupy liderów w Twojej firmie?

Jeśli chcesz poznać ofertę na to szkolenie w formie dostosowanej do Twoich potrzeb, to zapraszamy do kontaktu na adres: biuro@leadersisland.com

Spis treści

Spis Treści

Wprowadzenie do mindfulness

Opis warsztatu

Wprowadzenie do mindfulness to trzy godzinne sesje online, podczas których zapraszamy Cię do pracy z: uważnością, budowaniem zdystansowanej perspektywy do wydarzeń życia codziennego oraz świadomego reagowania na trudne sytuacje. Pod okiem doświadczonego mentora, będziesz miał/-a okazję poznać narzędzia do skuteczniejszego korzystania z potencjału własnego umysłu, a także dbania o dobrostan swój i ludzi na około Ciebie.

Poznaj

Podczas warsztatu czeka Cię szereg ćwiczeń i praktyk, w których doświadczysz, jak ważna jest uważność, celowe kierowanie uwagi, dystans do emocji własnych i innych osób, “zakotwiczenie” w obecnej chwili, równowaga i spokój umysłu. Poznasz najważniejsze mechanizmy rządzące naszym myśleniem i działaniami oraz dowiesz się, w jaki sposób zamykać i otwierać się na bodźce, które bombardują nas z każdej strony.

Zainspiruj się

Nauczysz się, jak budować i wykorzystywać uważność do swojego rozwoju i w relacjach z innymi ludźmi. Otrzymasz konkretne wskazówki i przećwiczysz, jak mieć większą kontrolę nad własnym umysłem, oraz jak podchodzić do samej/ego siebie i osób na około z większą życzliwością i troską.

Wykorzystaj

Dowiesz się, jak mimo presji czasu, problemów, mnogości bodźców, zadań i kontekstów, opanować umysł i wprowadzić spokój do swoich myśli, procesów decyzyjnych i postrzegania rzeczywistości. Będziesz mogła/mógł wykorzystać tę wiedzę w życiu zawodowym i prywatnym, a większa uważność i świadomość pomogą Ci lepiej zarządzać zespołem w czasach chaosu i zmiany oraz lepiej zadbać o swój dobrostan w stresie.

Motorola
Mitsubishi logo
Lufthansa logo
Miquido logo
Hitachi logo
Brainly logo
GE Healthcare logo
Ocado Technology logo

Co cię czeka?

Wprowadzenie do mindfulness to warsztat skupiający się na pracy z umysłem (który można ćwiczyć jak zwyczajny mięsień), budowaniu uważności i świadomego zachowania w sytuacjach stresowych.

Wiedza

Podczas warsztatu, mentor prowadzący przekaże Ci - zweryfikowaną naukowo - wiedzę na temat działania umysłu i ćwiczeń, jakie można wykonywać. Poznasz i zrozumiesz mechanizmy wpływające na nasze myślenie, reakcje i zachowania. Nauczysz się jak świadomie pracować ze swoim umysłem i ciałem, żeby być bardziej świadomym i zrównoważonym człowiekiem, liderem i współpracownikiem.

Praktyka

W trakcie trzech sesji online z mentorem weźmiesz udział w ćwiczeniach praktycznych, oraz dostaniesz wskazówki do pracy poza sesjami. Poznasz swoje zasoby, ograniczenia, obszary do rozwoju i dowiesz się jak uważność może pomóc Ci dostrzegać więcej, dystansować się i modelować swoje zachowanie w momentach większego obciążenia emocjonalnego.

Narzędzia

Poznasz konkretne ćwiczenia w trakcie sesji w bezpiecznym i wspierającym otoczeniu. Wyposażymy Cię także w zestaw praktyk do codziennej pracy, które pomogą Ci kontynuować dalszą pracę z uważnością. Podręcznik do kursu zapewni Ci też punkt odniesienia i zbiór wiedzy, z którego z łatwością skorzystasz w pracy i życiu prywatnym.

Doświadczenie mentora

W trakcie sesji skorzystasz z wieloletniego doświadczenia mentora na co dzień pracującego w środowisku korporacyjnym, ale też w brytyjskim instytucie badawczym przy Uniwersytecie Oxford. Wiedza, którą zdobędziesz będzie podparta nie tylko tysiącami godzin praktyki uważności mentora, ale też wynikami badań z zakresu psychologii, kognitywistyki i neurologii.

Wprowadzenie do Mindfulness - program sesji

Sesja 1 - Skupienie uwagi (Paying Attention)

Pierwsza sesja będzie zawierała zarówno elementy teoretyczne dotyczące mózgu, jak i ćwiczenia praktyczne. Rozpoczniemy od krótkiej video aktywności, a następnie porozmawiamy o znaczeniu uwagi. W kolejnym kroku przystąpimy do ćwiczenia mającego na celu trenowanie naszej uważności i zauważenie, z jakim wysiłkiem wiąże się skupienie umysłu. Po tym przejdziemy do dyskusji w grupach, a następnie wykonamy ćwiczenie, podczas którego nauczymy się, jak trenować uwagę w codziennych sytuacjach. W ostatniej części zastanowimy się, gdzie zazwyczaj rozprasza się większość naszej uwagi i poznamy ćwiczenie, dzięki któremu nauczymy się temu przeciwdziałać. Sesja zakończy się podsumowaniem oraz wskazaniem, co należy praktykować przed następnym tygodniem.

Sesja 2 - Perspektywa (Perspective)

Ta sesja rozwija i pogłębia to, czego nauczyliśmy się tydzień temu. Rozpoczniemy od przyjemnej praktyki uspokajającej, co pomoże nam dobrze rozpocząć sesję. Następnie porozmawiamy o myśleniu i zastanowimy się, ile czasu dziennie temu poświęcamy. Pogłębimy tę tematykę poprzez aktywność z muzyką, a następnie opowiem trochę więcej na ten temat. Na zakończenie zostawię Was z niezwykle skutecznym ćwiczeniem, dzięki któremu poszerzycie swoją perspektywę.

Sesja 3 - Odpowiadanie vs. reagowanie (Responding vs. Reacting)

Ostatnią sesję rozpoczniemy od ćwiczenia grupowego, a następnie przejdziemy do omówienia różnic pomiędzy automatycznym i świadomym reagowaniem w sytuacjach życia codziennego. Będziemy wspólnie pracować nad technikami, które pomogą Ci przejąć kontrolę nad wyuczonymi automatyzmami. Sesja zakończy się podsumowaniem, refleksjami i następnymi krokami na drodze do bardziej świadomego życia.

Co wyniesiesz z sesji wprowadzenie do mindfulness?

Poznaj mentora tego warsztatu

Patrick Kozakiewicz
Patrick Kozakiewicz

Uczę jak prowadzić spełnione życie poprzez praktyki oparte na uważności, zwinne myślenie i life coaching.
Wydarzenia, których doświadczyłem, takie jak bycie uchodźcą, przetrwanie ataku terrorystycznego, czy przebywanie w strefie działań wojennych, pozwoliły mi odnaleźć swój sens i misję życiową – wspieranie ludzi i pomaganie im w odnalezieniu spokoju oraz spełnienia w dynamicznym świecie.

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej

Zapisz się na warsztat

Wprowadzenie do Mindfulness

Jesteś o krok od rozwoju!  Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na warsztat Wprowadzenie do Mindfulness.
910 PLN +23% VAT
Leaders Island szkolenia
Leaders Island szkolenia

Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas przez formularz lub bezpośrednio na adres: biuro@leadersisland.com
Możesz również zadzwonić na numer: tel: +48 669 530 113

Scroll to Top