Arystoteles Onassis

Sekretem biznesu jest wiedzieć to, czego inni nie widzą

Misją Leaders Island jest wspieranie liderów również poza salą szkoleniową. Zapraszamy do zapoznania się z serią artykułów dotyczącą leadershipu, zarządzania i rozwoju osobistego.

Wiedza / artykuły

Młody menadżer a jego poczucie własnej wartości

Młody menadżer a jego poczucie własnej wartości

Młody człowiek pełen pasji, ambicji i zaangażowania właśnie awansował. W swym zespole zyskał status – menadżera. To dla niego następny rozdział i tym samym zupełnie inne zawodowe wyzwania. Nowe stanowisko wymaga od nas również stworzenia solidnego fundamentu… samego siebie. Poczucie własnej wartości wydaje się….

Czytaj więcej »
Kejpiaje a wartość firmy

Kejpiaje a wartość firmy cz. 2

To już kolejna odsłona naszych rozważań o kluczowych czynnikach stanowiących fundamenty finansowe funkcjonowania firmy w dłuższej perspektywie finansowej oraz związku moich codziennych decyzji jako młodego menedżera z kształtowaniem wartością firmy i realnym wpływem tych decyzji na sytuację firmy.

Czytaj więcej »
Konflikty w pracy – mediacje

Konflikty w pracy – mediacje

Jak poprowadzić trudną rozmowę? Dlaczego spór powoduje zablokowanie komunikacji? Do czego służy konflikt? Czy można i jak poradzić sobie z trudnymi emocjami? To pytania, które z różną częstotliwością zadaje sobie każdy z nas. W obszarze doświadczeń wielu menadżerów, bardzo często pojawiają się różnego rodzaju sytuacje konfliktowe…

Czytaj więcej »
Codzienne wyzwania w innej perspektywie

Codzienne wyzwania w innej perspektywie

A gdyby tak spojrzeć na coś z innej strony? No właśnie, czasem zdarza się nam chwila głębszej refleksji i zaczynamy postrzegać jakąś sytuację, zdarzenie, czy zachowanie danej osoby w trochę innych barwach, niż do tej pory. Nagle okazuje się, że te kolory mogą być bardziej prawdziwe, ciekawsze i bliższe nam samym.

Czytaj więcej »
Twoje decyzje się liczą

Kejpiaje a wartość firmy

Felieton, który czytacie jest kontynuacją ostatniego tekstu, w którym poruszyliśmy kwestię tzw. „kejpiajów” i ich znaczenia w życiu młodego menedżera. Powiedzieliśmy sobie czym one są, a przede wszystkim skupiliśmy się na zdefiniowaniu i analizie cech jakie powinny spełniać aby realizować swe funkcje.

Czytaj więcej »

Trema. Część 2.

Jeśli chcemy zacząć sobie radzić z tremą, warto najpierw zrozumieć jak ona działa. Tremę można generalnie podzielić na trzy części jeśli chodzi o czas jej występowania: przed kontaktem słuchaczem/słuchaczami/trudnym zadaniem, w czasie wykonywanej czynności, po wykonaniu czynności . Ponieważ okres czasu od 24 do 48 godzin…

Czytaj więcej »
Codzienny stres w pracy młodego menadżera

Codzienny stres w pracy młodego menadżera

Czasem możemy być zaskoczeni, jak ważny jest sposób postrzegania otaczającej nas rzeczywistości. Właśnie od tego będzie zależał nasz sposób reagowania na poszczególne wydarzenia i sytuacje. Dlatego też, od czasu do czasu należy na chwilę zwolnić i zastanowić się nad kilkoma kwestiami, by nie wpaść w pułapki własnych filtrów, przez jakie widzimy codzienność.

Czytaj więcej »

Sprawdź inne wartościowe treści

Podcast “Z Warsztatu Lidera”

Korzystaj z dobrych praktyk doświadczonych liderów.

The Light Book

Poznaj historie wybitnych liderów z całego świata.

Video

Bądź na bieżąco z tym,
co dzieje się w Li.

Fuel your
leadership journey

Wybierz interesujący Cię obszar i wyrusz z nami w podróż, której
celem jest świadomy i mądry rozwój.
Scroll to Top