Arystoteles Onassis

Sekretem biznesu jest wiedzieć to, czego inni nie widzą

Misją Leaders Island jest wspieranie liderów również poza salą szkoleniową. Zapraszamy do zapoznania się z serią artykułów dotyczącą leadershipu, zarządzania i rozwoju osobistego.

Wiedza / artykuły

Konflikt w zespole

Konflikt w zespole

W kolejnym felietonie dotyczącym konfliktów, chciałbym zwrócić uwagę na zjawisko sporów w relacjach pracowniczych w środowisku pracy. Środowisko to cechuje sie bardzo dużą dynamiką relacji, wielością zadań i pełnionych ról, a tym samym jest płaszczyzną do powstawania licznych konfliktów interpersonalnych…

Czytaj więcej »
Kryzysy w social media wybuchają w weekendy

Kryzysy w social media wybuchają w weekendy

Rozwój sieci internetowej, w tym portali opiniotwórczych i szeroko rozumianych mediów społecznościowych sprawił, że wzmianki i opinie zamieszczane w internecie zdominowały tradycyjne kanały przekazu. Zarządzanie, a przede wszystkim monitoring wizerunku firmy w sieci stał się wyzwaniem, któremu należy sprostać

Czytaj więcej »
Trema

Trema. Część 1.

Heather jest młodą aktorką. Właśnie zbliża się do wejścia na scene w New Amsterdam Theatre. Heather gra Nalę, przyszłą żonę króla Simby w świtowej premierze musicalu Król Lew. Za 10 sekund będzie na środku sceny, oko w oko z publicznością. Jeszcze nie wie, że to będzie przełomowy występ w jej karierze.

Czytaj więcej »
Młody manager i stresogenne środowisko pracy

Młody manager i stresogenne środowisko pracy

Młody manager od początku swojej zawodowej drogi, jest skazany na wiele wyzwań, oczekiwań, realizację planów, robienie tego co teoretycznie nie możliwe, załatwiania rzeczy potrzebnych na wczoraj i przede wszystkim na zarządzanie zespołem. To wszystko generuje ogromny stres, jeśli nie jest dobrze zaplanowane.

Czytaj więcej »

Poza strefą komfortu

Pozwólcie, że w pierwszym moim felietonie zadam zagadkę. Opiszę poniżej pewną niezwykłą firmę. Czy potraficie odgadnąć co to za firma, jaką branżę reprezentuje, może uda się odgadnąć co wytwarza i kim tak naprawdę jest jej dyrektor? Mam nadzieję, że końcowe rozwiązanie będzie dla czytelnika niespodzianką.

Czytaj więcej »
O co chodzi w kluczowych wskaźnikach oceny?

O co chodzi w kluczowych wskaźnikach oceny?

Jako młody menedżer wkraczasz w zupełnie nową rzeczywistość biznesową. Zmieni się przede wszystkim Twoje postrzeganie działania firmy. Jako specjalista byłeś skupiony na projektach bez uwzględnienia ich szerszego celu, a tym bardziej celów organizacji. Miałeś szereg zadań do wykonania, które w przeważającej części stanowiły wycinek całego procesu.

Czytaj więcej »
Jak nie wypalić się po awansie ?

Jak nie wypalić się po awansie?

Przyjmując się do pracy, bardzo często zależy nam na tym, by móc się stale rozwijać. Taka wizja działa motywująco, ale i nie powoduje stagnacji w naszym działaniu. Zdarza się też tak, że zwyczajnie wywiązujemy się ze swoich obowiązków najlepiej jak potrafimy, przykładamy się do pracy, zależy nam…i z czasem jeśli zostaniemy docenieni na horyzoncie może pojawić się – awans!

Czytaj więcej »

Efektywność marketingu

W ostatnich latach świat marketingu zmienił się nie do poznania. Z jednej strony obserwujemy nowe trendy i zachowania konsumentów, a z drugiej – nowe oczekiwania i podejście do marketingu samego w sobie. Wywołuje to dylematy wśród osób, które zatwierdzają prowadzone przez nas działania marketingowe. Dlaczego? Czy warto?

Czytaj więcej »

Sprawdź inne wartościowe treści

Podcast “Z Warsztatu Lidera”

Korzystaj z dobrych praktyk doświadczonych liderów.

The Light Book

Poznaj historie wybitnych liderów z całego świata.

Video

Bądź na bieżąco z tym,
co dzieje się w Li.

Fuel your
leadership journey

Wybierz interesujący Cię obszar i wyrusz z nami w podróż, której
celem jest świadomy i mądry rozwój.
Scroll to Top