Należy do obszaru

Change Management

Ja i mój zespół w czasie zmian.
Warsztat uczy sensownego, bliskiego ludziom i adaptacyjnego podejścia do trudnych i złożonych zmian w organizacji.

Zarządzanie zmianą szkolenie Kraków
Fundament Początkującego Lidera  - najbiższe szkolenia

Najbliższe szkolenia

Prowadź mądrze swój zespół w okresie zmian, wykorzystując ich potencjał.
10-11 czerwca 2024 / Kraków
(2 dni szkolenia, w sali)
2930 PLN + 23% VAT

Szukasz warsztatu dla grupy liderów w Twojej firmie?

Jeśli chcesz poznać ofertę na to szkolenie w formie dostosowanej do Twoich potrzeb, to zapraszamy do kontaktu na adres: biuro@leadersisland.com

Spis treści

Spis Treści

Zarządzanie zmianą szkolenie Kraków

Opis warsztatu

Change Management. Ja i mój zespół w czasie zmian to dwudniowy warsztat dla liderów, którzy chcą dobrze przygotować się do skutecznego przeprowadzenia swojego zespołu/organizacji przez okres trudnych i złożonych zmian.

Poznaj

Podczas warsztatu poznasz adaptacyjne strategie radzenia sobie ze zmianami w organizacji oraz skuteczne narzędzia i frameworki, które będziesz miał/-a okazję poćwiczyć pod okiem doświadczonego mentora.

Zainspiruj się

Będziesz mieć okazję do skorzystania z wiedzy i doświadczenia mentora prowadzącego. Zainspirujesz się rozwiązaniami wykorzystanymi w omawianych case-studies oraz otrzymasz solidną dawkę wiedzy i praktycznych wskazówek.

Wykorzystaj

Najważniejszym elementem warsztatu jest praktyka. Dzięki wykorzystaniu formy nauki przez doświadczenie, zdobędziesz i rozwiniesz kluczowe kompetencje, które będą Cię wspierały w codziennej pracy.

Nie każdą zmianę da się przeanalizować, rozplanować w czasie, wdrożyć, a następnie, popijając orzeźwiające napoje, zerkać na metryki i cieszyć się rezultatem. W zasadzie… rzadko kiedy widzimy taki proces, niezależnie od ilości zaklinaczy rzeczywistości próbujących wpisać nas w gotowe frameworki zarządzania zamianami.

Podczas tego warsztatu zajmiemy się zmianami, które nie mają jasno zdefiniowanego stanu końcowego i nauczymy się, jak efektywnie zarządzać w takiej sytuacji.

Motorola
Mitsubishi logo
Lufthansa logo
Miquido logo
Hitachi logo
Brainly logo
GE Healthcare logo
Ocado Technology logo

Program warsztatu - zakres merytoryczny

Change Management. Ja i mój zespół w czasie zmian to dwa dni pełne wiedzy, praktycznych ćwiczeń i konkretnych wskazówek, które dadzą Ci solidną podstawę do świadomego zarządzania zmianami, które ewoluują w czasie i nie mają jasno zdefiniowanego stanu końcowego.

Rozpoznanie sytuacji

Zaczniemy od przyjrzenia się trzem fazom procesu przejścia, które opisał Bill Bridges: fazie pożegnania / kończenia, fazie neutralnej / ziemi niczyjej oraz fazie nowych początków. Przećwiczymy umiejętność dobrego zamykania i kończenia rozdziałów w życiu zespołu. Nauczymy się inwentaryzować straty i przewidywać zagrożenia.

Zmiany a wymiar emocjonalny

Zmianom zawsze towarzyszą emocje. W kolejnym kroku poznamy najprostszy i najlepiej porządkujący rzeczywistość sposób patrzenia i nazywania emocji w miejscu pracy (szczególnie tych, które towarzyszą stracie…). Rozwiążemy kilka trudnych studiów przypadku, które pokażą różne odcienie emocji oraz nauczymy się rozmawiać z pracownikami o zmianach, zadawać im otwarte, mocne pytania, a także uważnie słuchać.

Strategia zarządzania

Następnie wypracujemy strategię jak mądrze prowadzić zespół w czasie, w którym starego już nie ma, a nowego jeszcze nie widać. Porozmawiamy o tym, jak zachować energię, motywację, chęci - tak, aby być gotowym do rozpoczęcia pracy “od nowa” w momencie, kiedy nadejdzie właściwy.

Zaangażowanie w zmianę

W ostatnim kroku porozmawiamy o samoorganizacji, skin-in-the-game, dawaniu odpowiedzialności i sieciach pracowniczych. Rozwikłamy kilka przypadków, w których zmiana nie została dobrze przeprowadzona, a zespoły zaraz po wystartowaniu, wróciły do starego porządku. Przećwiczymy w praktyce, jak tworzyć nowe, mocne nawyki w zespole, jak domykać pętle feedbackowe, i jak wydeptywać nowe ścieżki wśród chaosu.

Co wyniesiesz z warsztatu zarządzania zmianą?

Poznaj opinie o warsztacie

Change Management. Ja i mój zespół w czasie zmian to solidna podstawa do świadomego zarządzania zmianami.

Poznaj rekomendacje dziesiątek zadowolonych specjalistów.

Poznaj mentora tego warsztatu

Adam Jaworski szkolenia Leaders Island
Adam Jaworski

Prowadzę zwinne transformacje złożonych organizacji, rozmawiam z liderami i uczę zespoły pracy w nieprzewidywalnych środowiskach.

Pomagam obecnym i przyszłym liderom znaleźć sens tego, co się wydarza, pokochać ludzi, produkty i ich użytkowników.

Od wielu lat służę jako lider (w dziedzinach User / Customer Experience, Design Thinking, Nawigowanie wśród zmian) oraz nauczyciel i coach (Agile, Scrum).

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej

Zapisz się na “Change Management”

Jesteś o krok od rozwoju!  Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na warsztat z zarządzania zmianą.
10-11 czerwca 2024 / Kraków
(2 dni szkolenia, w sali)
2930 PLN + 23% VAT
Leaders Island - Home
Leaders Island - Home

Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas przez formularz lub bezpośrednio na adres: biuro@leadersisland.com
Możesz również zadzwonić na numer: tel: +48 669 530 113

Scroll to Top