Należy do obszaru

Leading in Change

Ja i mój zespół w czasie zmian.
Warsztat uczy sensownego, bliskiego ludziom i adaptacyjnego podejścia do trudnych i złożonych zmian w organizacji.

Zarządzanie zmianą szkolenie Kraków
najbliższe szkolenia - Leaders Island

Najbliższe szkolenia

Prowadź mądrze swój zespół w okresie zmian, wykorzystując ich potencjał.
21-22 października 2024 / Kraków (2 dni szkolenia, w sali)
2930 PLN + 23% VAT

Szukasz warsztatu dla grupy liderów w Twojej firmie?

Jeśli chcesz poznać ofertę na to szkolenie w formie dostosowanej do Twoich potrzeb, to zapraszamy do kontaktu na adres: biuro@leadersisland.com

Spis treści

Spis Treści

Zarządzanie zmianą szkolenie Kraków

Opis warsztatu

Leading in Change. Ja i mój zespół w czasie zmian to dwudniowy warsztat dla liderów, którzy chcą dobrze przygotować się do skutecznego przeprowadzenia swojego zespołu/organizacji przez okres trudnych i złożonych zmian.

Poznaj

Podczas warsztatu poznasz adaptacyjne strategie radzenia sobie ze zmianami w organizacji oraz skuteczne narzędzia i frameworki, które będziesz miał/-a okazję poćwiczyć pod okiem doświadczonego mentora.

Zainspiruj się

Będziesz mieć okazję do skorzystania z wiedzy i doświadczenia mentora prowadzącego. Zainspirujesz się rozwiązaniami wykorzystanymi w omawianych case-studies oraz otrzymasz solidną dawkę wiedzy i praktycznych wskazówek.

Wykorzystaj

Najważniejszym elementem warsztatu jest praktyka. Dzięki wykorzystaniu formy nauki przez doświadczenie, zdobędziesz i rozwiniesz kluczowe kompetencje, które będą Cię wspierały w codziennej pracy.

Nie każdą zmianę da się przeanalizować, rozplanować w czasie, wdrożyć, a następnie, popijając orzeźwiające napoje, zerkać na metryki i cieszyć się rezultatem. W zasadzie… rzadko kiedy widzimy taki proces, niezależnie od ilości zaklinaczy rzeczywistości próbujących wpisać nas w gotowe frameworki zarządzania zamianami.

Podczas tego warsztatu zajmiemy się zmianami, które nie mają jasno zdefiniowanego stanu końcowego i nauczymy się, jak efektywnie zarządzać w takiej sytuacji.

Motorola
Mitsubishi logo
Lufthansa logo
Miquido logo
Hitachi logo
Brainly logo
GE Healthcare logo
Ocado Technology logo

Program warsztatu - zakres merytoryczny

Leading in Change. Ja i mój zespół w czasie zmian to dwa dni pełne wiedzy, praktycznych ćwiczeń i konkretnych wskazówek, które dadzą Ci solidną podstawę do świadomego zarządzania zmianami, które ewoluują w czasie i nie mają jasno zdefiniowanego stanu końcowego.

Rozpoznanie sytuacji

Zaczniemy od przyjrzenia się trzem fazom procesu przejścia, które opisał Bill Bridges: fazie pożegnania / kończenia, fazie neutralnej / ziemi niczyjej oraz fazie nowych początków. Przećwiczymy umiejętność dobrego zamykania i kończenia rozdziałów w życiu zespołu. Nauczymy się inwentaryzować straty i przewidywać zagrożenia.

Zmiany a wymiar emocjonalny

Zmianom zawsze towarzyszą emocje. W kolejnym kroku poznamy najprostszy i najlepiej porządkujący rzeczywistość sposób patrzenia i nazywania emocji w miejscu pracy (szczególnie tych, które towarzyszą stracie…). Rozwiążemy kilka trudnych studiów przypadku, które pokażą różne odcienie emocji oraz nauczymy się rozmawiać z pracownikami o zmianach, zadawać im otwarte, mocne pytania, a także uważnie słuchać.

Strategia zarządzania

Następnie wypracujemy strategię jak mądrze prowadzić zespół w czasie, w którym starego już nie ma, a nowego jeszcze nie widać. Porozmawiamy o tym, jak zachować energię, motywację, chęci - tak, aby być gotowym do rozpoczęcia pracy “od nowa” w momencie, kiedy nadejdzie właściwy.

Zaangażowanie w zmianę

W ostatnim kroku porozmawiamy o samoorganizacji, skin-in-the-game, dawaniu odpowiedzialności i sieciach pracowniczych. Rozwikłamy kilka przypadków, w których zmiana nie została dobrze przeprowadzona, a zespoły zaraz po wystartowaniu, wróciły do starego porządku. Przećwiczymy w praktyce, jak tworzyć nowe, mocne nawyki w zespole, jak domykać pętle feedbackowe, i jak wydeptywać nowe ścieżki wśród chaosu.

Co wyniesiesz z warsztatu zarządzania zmianą?

Poznaj opinie o warsztacie

Leading in Change. Ja i mój zespół w czasie zmian to solidna podstawa do świadomego zarządzania zmianami.

Poznaj rekomendacje dziesiątek zadowolonych specjalistów.

Poznaj mentora tego warsztatu

Adam Jaworski
Adam Jaworski

Prowadzę zwinne transformacje złożonych organizacji, rozmawiam z liderami i uczę zespoły pracy w nieprzewidywalnych środowiskach.

Pomagam obecnym i przyszłym liderom znaleźć sens tego, co się wydarza, pokochać ludzi, produkty i ich użytkowników.

Od wielu lat służę jako lider (w dziedzinach User / Customer Experience, Design Thinking, Nawigowanie wśród zmian) oraz nauczyciel i coach (Agile, Scrum).

Posłuchaj podcastu i dowiedz się więcej

Zapisz się na
“Leading in Change”

Jesteś o krok od rozwoju!  Nie zwlekaj i już dziś zapisz się na warsztat z zarządzania zmianą.
2930 PLN +23% VAT
Leaders Island szkolenia
Leaders Island szkolenia

Masz pytanie?
Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas przez formularz lub bezpośrednio na adres: biuro@leadersisland.com
Możesz również zadzwonić na numer: tel: +48 669 530 113

Scroll to Top