Co motywuje ludzi z IT? – raport w oparciu o RMP
Odcinek 41 podcastu Z Warsztatu Lidera „Zarządzanie zespołami rozproszonymi – co to takiego wg. byłego oficera wojsk specjalnych” to rozmowa z Wojtkiem „Wery” Wereszko o tym, co liderzy w biznesie mogą wdrożyć w organizacji czerpiąc z doświadczeń byłego żołnierza wojsk specjalnych i dowódcy działającego z bardzo rozproszonym zespołem, pod presją i niejednokrotnie w wyjątkowo trudnych warunkach.
„Wery” zdobywał doświadczenie, dowodząc m.in. Polskim Kontyngentem Wojskowym w Zatoce Perskiej w ramach Międzynarodowych Morskich Sił Kontroli Dostaw (MIO MIF 2000/2001) oraz w trakcie misji ISAF w Afganistanie, będąc częścią większej całości
Bazując na tym doświadczeniu będziemy rozmawiać o aspektach związanych z zarządzaniem strukturami zdalnymi oraz rozproszonymi, które sprawdzały się na „teatrze” działań wojskowych, i które sprawdzą się w każdym innym wycinku globu, gdzie konieczne jest działanie w warunkach kryzysu.
Jakie główne zadania spoczywają na liderze w tym czasie? Jakie role, zaczerpnięte ze świata sił zbrojnych mogą się sprawdzić w wyjątkowych warunkach? Czy samotność decyzyjna (odpowiedzialność) dowódcy oznacza brak pola dla innych do współdecydowania i jednowymiarową płaszczyznę podejmowanych decyzji?
Posłuchaj, jak zarządzać całą strukturą organizacji i poszczególnymi zespołami, aby nie popełniać błędów i zminimalizować negatywne skutki każdego kryzysu.
Ten podcast odpowiada na następujące pytania:
- Jakie są główne zadania lidera w zespole, w sytuacji kryzysu?
- Jakich postaw oczekiwać, a jakie zachowania wspierać?
- Jakie role zespołowe: space owner, watch keeper, time keeper, force provider sprawdzą się w strukturze rozproszonej?
- Jak wygląda model przywództwa konwersacyjnego?
- Jakie są główne dysfunkcje pracy zespołowej?
- Jakie są podstawowe zwroty i komunikaty – w ujęciu – ważność, czas, zespół, efekt.