STYLE ZARZĄDZANIA. AUTORYTARNIE, DEMOKRATYCZNIE CZY TURKUSOWO? Piotr Bucki Leaders Island Podcast 14

Home > Leaders Island Podcast > STYLE ZARZĄDZANIA. AUTORYTARNIE, DEMOKRATYCZNIE CZY TURKUSOWO? Piotr Bucki Leaders Island Podcast 14

Style zarządzania. Autorytarnie, demokratycznie czy turkusowo?

Odcinek 14 „Style zrządzania. Autorytarnie, demokratycznie czy turkusowo?” podcastu Z Warsztatu Lidera to rozmowa z Piotrem Buckim– współzałożycielem, wiceprezesem zarządu firmy J-labs.

Rozmawiamy o tym, jak wygląda zarządzanie firmą z perspektywy prezesa. Dopasowanie stylu zarządzania do potrzeb zespołu ma duży wpływ na atmosferę i efektywność. W jaki sposób wybrać odpowiedni i indywidualny styl?

Styl zarządzania to szczególny sposób, w jaki menedżerowie dążą do osiągnięcia założonych celów. Obejmuje to sposób, w jaki podejmują decyzje, jak planują i organizują pracę swojego zespołu oraz jak sprawują władzę. Style zarządzania różnią się w zależności od firmy, poziomu zarządzania, a nawet od osobowości lidera.

Wraz z Piotrem analizujemy książkowe i nieksiążkowe style zarządzania. Mówimy o tym kim jest lider i jakie ma obowiązki wobec swojego zespołu. Dyskutujemy na temat złego liderstwa oraz obrazujemy skutki złych decyzji, które wpływają na efekty pracy całego zespołu.

Piotr zwraca uwagę na to, co naprawdę ważne w pracy menedżera. Odnosi się także do działania turkusowych organizacji i tłumaczy, dlaczego firma J-labs nie zdecydowała się na tego typu rozwiązanie.

Podcast jest swego rodzaju przewodnikiem, jednak niestety nie ma uniwersalnego standardu ani podejścia, jeśli chodzi o style zarządzania. Najbardziej odpowiednie podejście ostatecznie zależeć będzie zawsze od struktury Twojego zespołu, w tym twoich ludzi – ich doświadczenia i oczekiwań – oraz czynników sytuacyjnych, takich jak krótko- lub długoterminowy wzrost i cele organizacyjne.

Ten podcast odpowiada na następujące pytania:

  • Jaka jest rola menedżera w firmie?
  • Jakie są style zarządzania?
  • Kto powinien podjąć ostateczną decyzję w firmie?
  • Czym jest firmowa demokracja?
  • Czy istnieje „idealny” styl zarządzania?

Strony, osoby i tematy wymienione w odcinku:

Twórz podcast „Z warsztatu menedżera” razem z nami!

Pragniemy zaprosić Cię do społeczności „Z Warsztatu Menedżera”. Aby dołączyć wystarczy wysłać maila na adres: zwm(at)leadersisland.com .

Możesz też zrobić to za pośrednictwem naszego formularza.

Dołączając do społeczności ZWM zyskujesz:

  • Dostęp do unikalnych materiałów wideo.
  • Z wyprzedzeniem dowiesz się kto będzie naszym kolejnym gościem.
  • Jako członek społeczności ZWM masz również wpływ na poruszaną przez nas tematykę podcastów.

Jak słuchać Podcastów? Sprawdź tutaj

Podobne artykuły

Ostatnio dodane odcinki podcastu
 

Dołącz do społeczności Leaders Island
i otrzymaj na starcie bezpłatnie poradnik
10 zasad skutecznego menedżera

X
X